fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Szyfrowanie client-side jako funkcja domyślna dla nowych maili, wydarzeń i plików na urządzeniach mobilnych

Administratorzy mogą włączyć domyślnie funkcję szyfrowania client-side na Androidzie i IOS dla:

  • nowe robocze wiadomości i odpowiedzie
  • nowo utworzone wydarzenia
  • nowo wgrane pliki na dysk Google

Administratorzy mogą teraz ustawić szyfrowanie po stronie klienta jako domyślny tryb dla użytkowników w sieci web i na urządzeniach mobilnych, którzy regularnie przetwarzają poufne dane. Dzięki temu organizacje mają większą elastyczność w spełnianiu wymagań prawnych i regulacyjnych oraz zmniejszają obciążenie programów zarządzania zmianą. Każda nowa wiadomość e-mail, wydarzenie i przesłany plik na urządzeniach mobilnych jest automatycznie szyfrowane po stronie klienta za pomocą kluczy zarządzanych przez klienta, co oznacza, że użytkownik jest zgodny z polityką swojej organizacji od samego początku. W przypadku organizacji z rygorystycznymi wymogami regulacyjnymi lub dotyczącymi suwerenności danych, może to pomóc im w domyślnym ustawieniu użytkowników na preferowany tryb obsługi poufnych danych podczas pracy w terenie.

Przypinanie wiadomości czatu w Google Meet

Od teraz możesz przypinać wiadomości do góry czatu spotkania. Przypięte wiadomości będą widoczne dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli dołączą do spotkania po wysłaniu wiadomości. Dzięki temu ważne wiadomości, takie jak linki do prezentacji, są zawsze widoczne i łatwo dostępne dla uczestników spotkania.

Ta funkcja nie wymaga żadnych działań administracyjnych.

Gmail – nowe wiadomości na początku

Gmail – nowe wiadomości na początku

Aplikacja Gmail to jeden z ważnych składników pakietu Google Workspace. Oprócz odczytywania wiadomości, czyli popularnie mówiąc mejli, umożliwia również czatowanie i prowadzenie wideo rozmów online. Gmail stał się obecnie takim dosłownie pulpitem komunikacyjnym i bez przełączania się do innych aplikacji można korzystać z różnych form komunikacji wprost z niego.

Jednak czytanie maili i odpowiadanie na nie, przeważa nad innymi kanałami komunikacji. Gmail utrzymuję przebieg takich rozmów w formie wątków, tak aby skupiać się na temacie prowadzonej dyskusji. Zdarza się, że taki wątek może być całkiem długi i nowe wiadomości, które do nas docierają są umieszczane na końcu wątku. Jeśli przekroczymy wysokość naszego ekranu musimy przewijać wątek na dół aby odczytać wiadomość. Powstaje zatem proste pytanie:

Czy można odwrócić kolejność tak aby nowe wiadomości były na początku całej dyskusji?

Znając Gmaila od podszewki mogę odpowiedzieć wprost – nie da się i nie ma takiej opcji w ustawieniach programu 🙁

Ale nie oznacza to, że musimy się z tym pogodzić. Z pomocą przychodzi nam programista @redribbon na GitHUBie. @redribbon opracował w tym celu dodatek do przeglądarki Chrome i możemy go z łatwością dodać do naszej przeglądarki. Dodatek działa w prosty sposób i zmienia nam CSS w Gmailu, dzięki czemu nowe wiadomości są na początku wątku.

Fajne jest również to, że pasek narzędziowy z przyciskami do odpowiedzi czy przekazania wiadomości dalej, jest również na początku czytanego wątku. To rozwiązanie z pewnością ucieszy użytkowników przyzwyczajonych do pracy z programem np. Outlook.

Google zmienia się na Workspace

Już od stycznia 2021 pakiet znany pod nazwą G Suite stanie się platformą Google Workspace, która bardziej obrazuje nowy zestaw usług od Google. Zmieni się wygląd podstawowych programów od Google takich Jak Gmail, Kalendarz czy Dysk Google.

Pakiet programów Google Workspace to chmurowe rozwiązanie dla firm o różnej wielkości. Jeśli jesteś małą firmą również możesz skorzystać z tego rozwiązania i to w bardzo przystępnej cenie. Pakiet zawiera nowoczesny zestaw usług do pracy zdalnej, wideo spotkań czy przechowywania dokumentów firmowych. Aby skorzystać z platformy wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez stronę lub telefonicznie.

Dla klientów korzystających z wersji G Suite ważne jest to, że ceny nie ulegną zmianie. W zasadzie nasi klienci tylko na tym skorzystają ponieważ otrzymają aktualne i poszerzone wersje programów. Google poszerza swój cennik o nowe plany cenowe co daje klientom większy wybór oraz lepsze dopasowanie usługi do swoich potrzeb.

Classroom w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny już rozpoczęty. Jeśli zastanawiasz się jaki będzie ten rok, jak będą przebiegały lekcje, czy stacjonarnie czy może ponownie online, to nie jesteś sama lub sam. Wielu nauczycieli i dyrektorów zadaje sobie to pytanie.

Mimo tych wątpliwości zachęcam każdego nauczyciela do budowania swojego warsztatu pracy online. Nabycie takich umiejętności jest potrzebne niezależnie od bieżącej sytuacji oraz w przyszłości.

Classroom to proste i łatwe w użyciu oprogramowanie dla nauczycieli i uczniów do prowadzenia lekcji online. W Classroom szybko utworzysz nowe zajęcia dla swojej klasy, w prosty sposób dodasz materiały do lekcji i utworzysz pierwsze zadania. Zaplanuj publikacje swoich materiałów lub testów aby uczniowie otrzymali je w odpowiednim momencie. Dzięki temu uczniowie będą widzieli twoje materiały do lekcji w odpowiedniej kolejności i czasie. Możesz też wyznaczyć termin oddania zadań lub testów. Porządkuj swoje materiały i zadania w Classroom umieszczając je w odpowiednich tematach lekcji. Gdy je pogrupujesz uczniowie będą skupieni na temacie lekcji i chętniej rozwiążą opublikowane zadania .

Wykorzystuj w trakcie nauczania kalendarz, przy jego pomocy organizuj wideo czaty i zapraszaj uczniów na lekcje online. Kalendarz ułatwia planowanie spotkań i wydarzeń, dlatego korzystaj z niego każdego dnia. Początek roku szkolnego to dobry moment na wprowadzenie swoich zajęć do kalendarza. Dodaj również swoje aktywności związane z zajęciami poza lekcyjnymi, jeśli takie zorganizujesz. W ten sposób ułatwisz swoim koleżankom i kolegom planowanie spotkań z Tobą – pamiętaj twój kalendarz to także służbowy kalendarz i jest on dostępny dla wszystkich użytkowników platformy Classroom.

Translate »