fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Google Chat

Wygodna komunikacja w grupie

Google Chat to zarówno czat indywidualny jak i grupowy. Dyskutuj bezpośrednio ze współpracownikami lub wejdź do pokoju w którym toczy się wirtualna dyskusja, dotycząca bieżącego projektu.

Strona główna » Google Chat

Google Czat i jego nowe funkcje

Google Chat to następca Google Hangout wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności. Teraz możesz korzystać z funkcji czatu w osobnej aplikacji lub bezpośrednio w Gmail, który stał się pulpitem komunikacyjnym. Czat Google pozwala na komunikację bezpośrednią lub pracę w zespołach. Do czatowania zespołowego można wykorzystać Pokoje.  

Pokoje w Google Chat

Wirtualny pokój utworzysz z łatwością. Klikając na zielony plusik podajesz nazwę nowego pokoju i zapraszasz współpracowników podając ich adresy email. Możesz zdecydować czy chcesz pozwalać na zapraszanie gości z zewnątrz lub nie. Jeśli chcesz zaprosić swojego klienta to pozostaw tę opcję włączoną.  W pokoju można przesyłać tradycyjne wiadomości tekstowe, można przesyłać pliki z dysku lokalnego komputera lub z dysku Google.

Google Chat Pokoje

W okienku do wpisywania tekstu mamy dodany przybornik ułatwiający korzystanie z nowych funkcji

Google Chat Narzędzia

Zadania i pliki

Komunikując się przy pomocy czatu w pokoju, należy pamiętać o zapisującej się historii czatu, którą można przeszukać. W pokojach możemy również wgrywać pliki w karcie Pliki oraz dodawać Zadania.

Google Chat Szukaj w czatach i pokojach

Zadania to coś ciekawego i nowego. To łatwe w użyciu i proste narzędzie do przypisywania zadań osobom biorącym udział w dyskusji w pokoju. Zadanie może mieć określony termin wykonania oraz przypisaną osobę. Wszystkie przypisane zadania można zawsze znaleźć w panelu bocznym pakietu Workspace w Zadaniach.

Google Chat Nowe Funkcje

Google Chat to ważny składnik pakietu Workspace. Może być używany jako osobna aplikacja w karcie przeglądarki lub wprost w mailu. Gmail jest takim zintegrowanym pulpitem komunikacyjnym i nowy czat jest jego spójnym elementem. Dzięki temu mamy czat zawsze pod ręką i wiemy co się dzieje w zespołach lub projektach. Jest to również nowe miejsce do prowadzenia wideo rozmów online. 

Przypinanie wiadomości czatu w Google Meet

Od teraz możesz przypinać wiadomości do góry czatu spotkania. Przypięte wiadomości będą widoczne dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli dołączą do spotkania po wysłaniu wiadomości. Dzięki temu ważne wiadomości, takie jak linki do prezentacji, są zawsze widoczne i...

czytaj dalej
Translate »