fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Google Chat

Wygodna komunikacja w grupie

Google Chat to zarówno czat indywidualny jak i grupowy. Dyskutuj bezpośrednio ze współpracownikami lub wejdź do pokoju w którym toczy się wirtualna dyskusja, dotycząca bieżącego projektu.

Strona główna » Google Chat

Google Czat i jego nowe funkcje

Google Chat to następca Google Hangout wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności. Teraz możesz korzystać z funkcji czatu w osobnej aplikacji lub bezpośrednio w Gmail, który stał się pulpitem komunikacyjnym. Czat Google pozwala na komunikację bezpośrednią lub pracę w zespołach. Do czatowania zespołowego można wykorzystać Pokoje.  

Pokoje w Google Chat

Wirtualny pokój utworzysz z łatwością. Klikając na zielony plusik podajesz nazwę nowego pokoju i zapraszasz współpracowników podając ich adresy email. Możesz zdecydować czy chcesz pozwalać na zapraszanie gości z zewnątrz lub nie. Jeśli chcesz zaprosić swojego klienta to pozostaw tę opcję włączoną.  W pokoju można przesyłać tradycyjne wiadomości tekstowe, można przesyłać pliki z dysku lokalnego komputera lub z dysku Google.

Google Chat Pokoje

W okienku do wpisywania tekstu mamy dodany przybornik ułatwiający korzystanie z nowych funkcji

Google Chat Narzędzia

Zadania i pliki

Komunikując się przy pomocy czatu w pokoju, należy pamiętać o zapisującej się historii czatu, którą można przeszukać. W pokojach możemy również wgrywać pliki w karcie Pliki oraz dodawać Zadania.

Google Chat Szukaj w czatach i pokojach

Zadania to coś ciekawego i nowego. To łatwe w użyciu i proste narzędzie do przypisywania zadań osobom biorącym udział w dyskusji w pokoju. Zadanie może mieć określony termin wykonania oraz przypisaną osobę. Wszystkie przypisane zadania można zawsze znaleźć w panelu bocznym pakietu Workspace w Zadaniach.

Google Chat Nowe Funkcje

Google Chat to ważny składnik pakietu Workspace. Może być używany jako osobna aplikacja w karcie przeglądarki lub wprost w mailu. Gmail jest takim zintegrowanym pulpitem komunikacyjnym i nowy czat jest jego spójnym elementem. Dzięki temu mamy czat zawsze pod ręką i wiemy co się dzieje w zespołach lub projektach. Jest to również nowe miejsce do prowadzenia wideo rozmów online. 

Google zmienia się na Workspace

Już od stycznia 2021 pakiet znany pod nazwą G Suite stanie się platformą Google Workspace, która bardziej obrazuje nowy zestaw usług od Google. Zmieni się wygląd podstawowych programów od Google takich Jak Gmail, Kalendarz czy Dysk Google. Pakiet programów Google...

czytaj dalej

Classroom w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny już rozpoczęty. Jeśli zastanawiasz się jaki będzie ten rok, jak będą przebiegały lekcje, czy stacjonarnie czy może ponownie online, to nie jesteś sama lub sam. Wielu nauczycieli i dyrektorów zadaje sobie to pytanie. Mimo tych wątpliwości zachęcam...

czytaj dalej
Translate »