+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Zdalna praca online

Rozwiązania Google Workspace do zdalnej pracy

Google Meet i Remote desktop pozwalają na zdalną pracę w domu oraz umożliwiają bezpieczną pracę na komputerze firmowym z dowolnego miejsca

Strona główna » Zdalna praca online

Połącz się zdalnie ze swoim komputerem w firmie

Co tak naprawdę oznacza zdalny dostęp i czy jest mi potrzebny? Wyobraź sobie sytuację, w której siedzisz w domu przed ekranem komputera i potrzebujesz skorzystać ze swojego komputera w biurze. Pilnie chcesz sprawdzić niezapłacone należności od kontrahenta. Takie należności możesz sprawdzić jedynie w programie, który uruchamia się tylko i wyłącznie na komputerze w lokalnej sieci firmowej. Zastanawiasz się czy jest to możliwe? Odpowiedź brzmi TAK.

Korzystając za przeglądarki Chrome możesz z łatwością skonfigurować połączenie z komputerem w firmie lub w domu. Aby móc wygodnie używać takiej usługi, dobrze jest posiadać firmowe konto Google Workspace – wtedy jest i łatwiej i bezpieczniej.
Do dzieła! W nowej karcie przeglądarki Chrome wpisujesz poniższy adres:

🔗https://remotedesktop.google.com/access/

a następnie konfigurujesz zdalny dostęp.

Ustawienie zdalnego dostępu wymaga pobrania i zainstalowania dodatku do przeglądarki Chrome oraz około 5 min. Twojego czasu na skonfigurowanie dostępu i zabezpieczenie tego dostępu stosownym kodem PIN. To wszystko co trzeba zrobić na komputerze do którego chcesz mieć dostęp zdalny.

Od tej pory gdy będziesz w domu możesz bezpiecznie połączyć się z komputerem firmowym. Aby to zrobić, połącz się ponownie z adresem 🔗https://remotedesktop.google.com/access/ za pomocą przeglądarki Chrome. Jeśli dodatkowo zalogujesz się kontem Google Workspace, to zobaczysz od razu swój zdalny komputer. Pamiętaj aby wprowadzić poprawny PIN.

Usługa zdalnego pulpitu pozwala ci na pracę ze zdalnym komputerem z dowolnego miejsca. W zasadzie oznacza to, że czujesz się tak jak w biurze i masz dostęp do wszystkich programów komputera firmowego oraz zasobów sieciowych. Możesz np. bez trudu wydrukować fakturę na drukarce firmowej czy też skorzystać z dysku sieciowego.

Usługa zdalnego pulpitu – Remote Desktop – pozwala na bezpieczny i nieskomplikowany dostęp do innego komputera. Dlatego to rozwiązanie świetnie się sprawdzi w modelu pracy zdalnej lub hybrydowej.

Google zmienia się na Workspace

Już od stycznia 2021 pakiet znany pod nazwą G Suite stanie się platformą Google Workspace, która bardziej obrazuje nowy zestaw usług od Google. Zmieni się wygląd podstawowych programów od Google takich Jak Gmail, Kalendarz czy Dysk Google. Pakiet programów Google...

czytaj dalej

Classroom w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny już rozpoczęty. Jeśli zastanawiasz się jaki będzie ten rok, jak będą przebiegały lekcje, czy stacjonarnie czy może ponownie online, to nie jesteś sama lub sam. Wielu nauczycieli i dyrektorów zadaje sobie to pytanie. Mimo tych wątpliwości zachęcam...

czytaj dalej
Translate »