fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Google Meet

Bezpieczne rozmowy wideo dla firm

Rozmawiaj na wideo przez Google Meet, prezentuj ekran i dziel się efektami pracy w zespole. Zapraszaj na spotkania wideo prosto ze swojego Gmaila.

Strona główna » Google Meet

Rozmowy wideo dla każdego

Google Meet to program do wideo rozmów online, przy pomocy którego łatwo i szybko połączysz się z pracownikami w firmie a nawet ze swoimi klientami. Spotkanie możesz rozpocząć bezpośrednio w programie Meet lub bezpośrednio w centrum komunikacji 🔗Gmail. W obszarze Spotkania znajduje się przycisk Nowe Spotkanie, który po kliknięciu pozwala na uruchomienie aplikacji wideo i zaproszenie uczestników.

Możesz również zaplanować spotkanie w Kalendarzu Google i zaprosić swoich współpracowników, również swoich klientów. Nie obawiaj się, że niektórzy klienci nie posiadają konta Google, to nie jest przeszkodą. Wystarczy, że Twój klient posiada adres email i to w zasadzie wystarczy do tego, aby zaprosić go na spotkanie wideo. Po zaproszeniu klient otrzyma wiadomość mailową a w niej link do twojego spotkania, więc łatwo może kliknąć w ten link. Klikając na otrzymany link, program Meet uruchomi się w nowej karcie przeglądarki. Teraz wystarczy, że klient kliknie w zielony przycisk i dołączy do spotkania.

Google Meet - dołączanie do spotkania

Zarówno Ty jak i twoi klienci przed spotkaniem, możecie sobie ustawić odpowiednie tło a nawet wgrać swoje ulubione zdjęcie. Do połączeń wideo najlepiej używać przeglądarki Chrome ale jak najbardziej można również korzystać z innych, takich jak: FireFox czy Edge.

Program Google Meet sprawdza się również w takich sytuacjach gdy chcesz coś wyjaśnić lub pokazać prezentację na ekranie swojego komputera.  

Google Meet - zaprezentuj teraz

Zaprezentuj ekran komputera

Przydatna i łatwa w użyciu funkcja Zaprezentuj teraz, pozwala na wyświetlanie dowolnej prezentacji uczestnikom wideo spotkania. Teraz możesz łatwo omówić z klientem realizowany projekt lub sprawdzić postępy prac, tym bardziej, że razem widzicie tę samą treść na ekranie. Możesz zaprezentować Cały ekran komputera lub tylko wskazane Okno aplikacji czy też prezentacji.

Funkcja prezentacji ekranu komputera jest wykorzystywana na wiele sposobów i w zależności od potrzeb możesz nawet wyświetlić film instruktażowy, nad którym  właśnie pracujesz. Wtedy najlepiej udostępnić film za pomocą prezentacji Karty przeglądarki. Karta jest najlepsza do filmów i animacji z dźwiękiem.

Wirtualna tablica

W trakcie wideo spotkania z Twoim zespołem, warto zapisywać pomysły czy omawiać tematy na tablicy. Google Meet świetnie się sprawdzi i w tym przypadku. Wygodna w użyciu Wirtualna tablica pozwala na przedstawienie pomysłów w postaci graficznej. Jest to tablica podobna do tej znanej ze szkoły – szkolnej tablicy interaktywnej. Nowa tablica zostanie utworzona i zapisana na twoim dysku Google i automatycznie udostępniona wszystkim uczestnikom. Możesz też przygotować tablicę przed spotkaniem i otworzyć ją w trakcie.

Wirtualna tablica jest typowym plikiem na dysku Google i jest dołączona do wideo spotkania jako załącznik. Oznacza to, że możesz do spotkania dodawać więcej załączników w postaci dowolnych plików czy też dokumentów Google. Każdy uczestnik spotkania otrzyma dostęp do tych załączników. 

Wirtualna tablica jest udostępniona każdemu uczestnikowi w trybie do odczytu. Możesz to zmienić w dowolnym momencie i niejako udzielić głosu dowolnej osobie aby mogła na tablicy zamieścić swoje pomysły.

Tablica działa w typowy sposób dla dokumentów Google i zapisuje się automatycznie. Jeśli zajdzie potrzeba, tablicę możesz pobrać jako plik jpg lub pdf.

 

Google Meet - wirtualna tablica

Google Meet to program do wideo spotkań przeznaczony dla firmy zarówno małej jak dużej. Jest zintegrowany z Gmail, Dyskiem i Kalendarzem Google. Dzięki zintegrowanemu podejściu w pakiecie Google Workspace masz do dyspozycji pełne środowisko do komunikacji wielokanałowej. Teraz z łatwością wyślesz wiadomość mailową, skontaktujesz się na czacie czy też urządzisz wideo spotkanie w Twoim zespole bezpośrednio w poczcie Gmail.

Przypinanie wiadomości czatu w Google Meet

Od teraz możesz przypinać wiadomości do góry czatu spotkania. Przypięte wiadomości będą widoczne dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli dołączą do spotkania po wysłaniu wiadomości. Dzięki temu ważne wiadomości, takie jak linki do prezentacji, są zawsze widoczne i...

czytaj dalej
Translate »