fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Dokumenty zabezpieczone hasłem? Dla Google nie ma rzeczy niemożliwych.

30 mar 2017 | Aktualności

Synchronizacja Dokumentów Google z tradycyjnymi pakietami biurowymi Microsoft Office, doskonale się sprawdza.
G Suite świetnie sobie radzi z otwarciem i przekonwertowaniem do edycji każdego pliku worda, excela czy powerpointa. Trudność występowała dotychczas przy dokumentach zabezpieczonych hasłem. Teraz została wprowadzona nowa funkcja. Przy próbie otwarcia dokumentu chronionego hasłem w pakiecie G Suite w przeglądarce, użytkownikowi pojawi się okienko, z prośbą o wpisanie hasła – po jego prawidłowym podaniu, otworzy się wersja do odczytu dokumentu.

Nowa wersja pakietu pod nazwą Google Workspace umożliwia bezpośrednią edycję dokumentów XLS i DOCX. Wystarczy wgrać taki dokument na swój Google Dysk i otworzyć. Zobaczysz wówczas znane dobrze rozszerzenie XLS lub DOCX w lewym górnym rogu na prawo od tytułu dokumentu. Oznacza to, że edytujesz dokument w formacie Microsoft Office i nie ma potrzeby konwersji tego pliku do formatu Google. Edytowany plik zapisuje się automatycznie i po zakończeniu edycji można taki plik zamknąć lub pobrać na lokalny dysk w oryginalnym formacie.

Powiązane artykuły

Przypinanie wiadomości czatu w Google Meet

Od teraz możesz przypinać wiadomości do góry czatu spotkania. Przypięte wiadomości będą widoczne dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli dołączą do spotkania po wysłaniu wiadomości. Dzięki temu ważne wiadomości, takie jak linki do prezentacji, są zawsze widoczne i...

czytaj dalej

Archiwa

Translate »