fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Gmail bezpieczna poczta mail

28 lis 2016 | Aktualności, Komunikacja w zespole

W dzisiejszych czasach Gmail to nie tylko system pocztowy umożliwiający wymianę informacji. Obecnie to doskonałe narzędzie do pracy, które oferuje takie funkcjonalności, jakie na próżno by szukać w rozwiązaniach konkurencji. Co mamy dokładnie na myśli? Przede wszystkim rozmowy wideo oraz audio, skorzystanie z zaawansowanej wyszukiwarki poczty elektronicznej, dzięki której znajdziemy każdy mail jaki kiedykolwiek wysłaliśmy lub odebraliśmy. Ale to dopiero początek…

Wyszukiwanie na wiele sposobów

Gmail oferuje naprawdę wiele zaawansowanych funkcji, które zdecydowanie ułatwiają codzienną pracę. W każdej chwili możemy wpisać mail adresata lub daną frazę z maila, a natychmiast system przeszukuje wszystkie wiadomości na naszym koncie. Jeśli tylko wpiszemy odpowiednią frazę, to Gmail na pewno odnajdzie interesujący nas mail. System Google umożliwia wyszukiwanie tylko w jednym konkretnym folderze, ale także z zaznaczenie, aby skupiło się na: wybranych słowach, na załączniku i jego rozmiarze, ale także na wybranym okresie czasu.

System Google umożliwia także wykorzystywanie operatorów wyszukiwania. W ten sposób można wyszukiwać np. konkretny plik załącznika, wiadomości oznaczone jako ważne, czy z wykorzystaniem konkretnych słów w temacie maila. Wszystkie komendy dostępne są także na stronie Google: https://support.google.com/mail/answer/7190?hl=pl. Dostępne są także filtry, które przydadzą się, jeśli jakiś mail nie może zostać zlokalizowany.

Porządkowanie skrzynki odbiorczej

Gmail pozwala także na efektywne zarządzanie wszystkim e-mailami. Wszystko zależy od tego ile tak naprawdę korzystamy z Gmaila i ile codziennie odbieramy poczty elektronicznej. Możemy wybrać, że wszystkie wiadomości będą wyświetlane zgodnie z datą otrzymania, ale także możemy zdefiniować, aby najpierw wyświetlały się maile ważne, nieprzeczytane, oznaczone gwiazdką lub priorytety (tutaj to my zdecydujemy co jest dla nas najważniejsze i co ma być pokazywane jako pierwsze).  

Wszystkie widoki skrzynki odbiorczej znajdziemy w ustawieniach, które zlokalizowane są w górnym prawym rogu ekranu. Wystarczy kliknąć w ikonę zębatki, a następnie wejść w zakładkę Odebrane, a następnie wybrać opcję w Typ skrzynki odbiorczej. Ich przestawienie jest naprawdę nieskomplikowane i ogranicza się do kilku kliknięć.

Rozmowy z pracownikami

Usługa Gmail to nie tylko możliwość przesyłania wiadomości z załącznikami, ale także przeprowadzanie rozmów w trybie rzeczywistym. Możemy skorzystać z funkcji czata i rozmawiać w sposób prosty i czytelny. Bez zbędnych elementów graficznych, które tylko spowalniają działanie komunikatora oraz odwracają uwagę. W funkcji czatu można przesyłać różnorodne pliki, ale także łączyć się w grupy. Doskonała sprawa dla osób pracujących w zespole. W szybki sposób można wymieniać się wszelkimi pomysłami oraz uwagami.

Jeśli rozmowa w formie czatu to za mało, to w każdej chwili można zadzwonić i porozmawiać głosowo lub przeprowadzić wideo rozmowę. Wszystko oczywiście za darmo, bez żadnych dodatkowych opłat. Nie trzeba już korzystać z alternatywnego oprogramowania, np. Skype. Wszystko jest w jednym miejscu, wygodne prawda?

Gmail to podstawowe narzędzie pracy

Czy jakikolwiek system pocztowy oferuje, to co Gmail? Znając Google, to dopiero początek… Możemy spodziewać się, że gigant internetowy nadal będzie rozwijał swoją usługę. Dlatego  nie wyobrażam sobie, aby w pracy wykorzystywać inny system pocztowy. Gmail jest prosty, szybki, nie ma żadnych zbędnych elementów graficznych obciążających przeglądarkę oraz oferuje niezliczoną ilość funkcji.

Autor: Michał Rogowicz

Powiązane artykuły

Przypinanie wiadomości czatu w Google Meet

Od teraz możesz przypinać wiadomości do góry czatu spotkania. Przypięte wiadomości będą widoczne dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli dołączą do spotkania po wysłaniu wiadomości. Dzięki temu ważne wiadomości, takie jak linki do prezentacji, są zawsze widoczne i...

czytaj dalej

Archiwa

Translate »