fbpx
+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Autostrada Wielkopolska AESA

Głównym zadaniem firmy jest bieżące utrzymanie płatnej autostrady A2 na odcinku Konin – Świecko. Codzienna troska o bezpieczeństwo osób podróżujących autostradą A2 polega na sprzątaniu drogi, usuwaniu z niej niebezpiecznych przedmiotów, naprawianiu i bieżącej konserwacji wyposażenia i obiektów autostradowych. Pracownicy działu Utrzymania Autostrady latem dbają też o trawę na terenach zielonych wzdłuż autostrady, a zimą – zajmują się jej odśnieżaniem.

Spółka Autostrada Eksploatacja jest również odpowiedzialna za pobór opłat za przejazd płatnymi odcinkami A2.

Wykonywanie codziennych obowiązków ułatwiają i usprawniają najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w dziedzinie eksploatacji dróg, a także doświadczenie polskich, jak i zagranicznych partnerów spółki.

Każdy odcinek autostrady obsługiwany jest przez około 35 pracowników zatrudnionych w każdym z Obwodów Utrzymania Autostrady oraz około 40 kasjerów zatrudnionych na Placach i Stacjach Poboru Opłat.

By zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowcom podróżującym A2, przez 24 godziny na dobę, każdy odcinek autostrady patrolują wozy patrolowe oraz grupy interwencyjne do tzw. akcji szybkich. Całą dobę działa też Centrum Zarządzania Autostradą, do którego spływają wszystkie informacje związane z działaniem autostrady.

Autostrada Eksploatacja SA to spółka licząca się na lokalnych rynkach pracy. Zgodnie z realizowaną przez firmę polityką zatrudnienia, osoby pracujące w Autostradzie Eksploatacji SA pochodzą z terenów, przez które przebiega autostrada.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

6 grudnia 2016

Translate »