+48 616 661 047 biuro@beecloud.pl

Dokumenty online Google

10 sty 2017 | Aktualności

Dokumenty Google mogą zastąpić funkcjonalny, ale zarazem drogi, pakiet biurowy Office, w skład którego wchodzi oprogramowanie Word do redagowania tekstu. Program do tworzenia dokumentów jest standardowym narzędziem pracy w biurze. Czy Dokumenty Google mogą zastąpić popularnego Office? W wielu przypadkach tak!

Obsługa plików Office

Usługa Dokumenty Google bez problemu otworzy każdy plik Worda. Wystarczy wgrać plik do serwisu, a następnie zostanie automatycznie przekonwertowany i zapisany jako plik w formacie Google. Po tym kroku możemy edytować dokument online przy pomocy przeglądarki lub urządzenia mobilnego. Nie musimy się martwić o zapisywania naszej pracy – program robi to automatycznie. Jeśli zajdzie potrzeba możemy taki dokument pobrać w wielu różnych formatach np. PDF, TXT czy nawet w formacie Word.

Wspólne tworzenie dokumentów

Usługa Google Dokumenty pozwala na tworzenie jednego pliku przez kilka osób. Nie trzeba być w tym samym miejscu, korzystać z tego samego komputera. Wystarczy, że jedna osoba utworzy plik i udostępni je innym osobom. Autor dokumentu decyduje, czy jakie prawa ma osoba, która aktualnie przegląda plik – czy może tylko czytać, sugerować zmiany lub edytować. Nie ważne, czy jest w Polsce, czy na drugim końcu świata.

Gdy będziemy pracować w kilka osób nad jednym plikiem to kursor każdego użytkownika będzie widoczny na ekranie i wyróżniony tekstem. Podczas pracy nad tekstem można także dodawać komentarze i informować o nich inne osoby za pośrednictwem e-maila. Wystarczy tylko dodać znak „+” przed adresem e-mail. Z poziomu pliku można także czatować z innymi osobami za pomocą komunikatora Hangout. To kolejny dowód na to, że wszystkie narzędzia Google są ze sobą powiązane.

Google Dokumenty, to nie tylko tekst

Usługa dokumenty Google pozwala nie tylko na tworzenie tekstu i pisanie artykułów, notatek i innych ważnych dokumentów. Z powodzeniem można do niego dodać zdjęcia, obrazki oraz aktywne linki. Ale to nie wszystko. Za pośrednictwem inteligentnej funkcji edycji i narzędziom do obsługi stylów można formatować tekst, multimedia oraz akapit na wiele sposobów.

Google udostępnia także wiele wtyczek i dodatek do Dokumenty Google, które pozwalają na jeszcze szersze wykorzystywanie usługi. Dla przykładu, wtyczka Avery Label Merge pozwala tworzyć i drukować etykiety oraz identyfikatory.

Aplikacja mobilna

Oczywiście nie można było zapomnieć o dostępie do Dokumenty Google za pośrednictwem tabletu lub smartfona. W Google Play jest dostępne oprogramowanie, które pozwala na edycję dokumentu nawet bez włączonego Internetu. Aplikacja pozwala także na wspólne tworzenie pliku, dodawanie komentarzy oraz współpracuje z plikami Word.

Dokumenty Google zamiast Microsoft Office?

To możliwe! W firmie, w domu, szkole, fundacji, czy dowolnej instytucji oprogramowanie Dokumenty Google z powodzeniem może zastąpić drogi pakiet biurowy Microsoft Office. Na dysku Google możesz tworzyć dokumenty tekstowe i arkusze kalkulacyjne, które łatwo udostępnisz pracownikom a nawet swoim klientom.

Takie funkcje jak współdzielenie dokumentu oraz zapisywanie historii zmian na bieżąco z pewnością przyda się w każdej firmie.

Powiązane artykuły

Google zmienia się na Workspace

Już od stycznia 2021 pakiet znany pod nazwą G Suite stanie się platformą Google Workspace, która bardziej obrazuje nowy zestaw usług od Google. Zmieni się wygląd podstawowych programów od Google takich Jak Gmail, Kalendarz czy Dysk Google. Pakiet programów Google...

czytaj dalej

Classroom w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny już rozpoczęty. Jeśli zastanawiasz się jaki będzie ten rok, jak będą przebiegały lekcje, czy stacjonarnie czy może ponownie online, to nie jesteś sama lub sam. Wielu nauczycieli i dyrektorów zadaje sobie to pytanie. Mimo tych wątpliwości zachęcam...

czytaj dalej

Archiwa

Translate »